top of page

עירית ניצן

דולה, מדריכת הכנה ללידה

ומטפלת ברפואה משלימה

הדרכת הנקה   :)

חשבתי שמצמידים לשד והוא יונק- אז זהו שלא...

מה זה טבעי למה צריך הדרכה, ליווי ?

מי לא מכירה את המשפטים האלו

גם לידה היא פעולה טבעית ועדין טוב להצטייד בידע וליווי נכון זה טבעי הנקה ויחד עם זה מביא איתו עולם שלם של שאלות שנפתחות ממש באותה השניה שהלידה הסתיימה,

כמה להניק. צד אחד או שניים, להעיר, כל כמה זמן , איך אדע שהוא אכל מספיק ??? ועוד ועוד שאלות רבות וזה לפני שהתחלנו לדבר על תנוחות בעיות פזיולוגיות שחשוב לתת להם מענה בסמוך ללידה .

לכן חשוב להצטייד בידע ואשת מקצוע שתהיה שם לשאלות והדרכה בשעות ובימים הראשונים.

ואני כאן ואת מוזמנת כמובן

אבל רגע לפני אני רוצה לתת לך כמה טיפים כי בכל זאת את כבר כאן..

אז כן הנקה ראשונית בחדר לידה מאוד חשובה מהרבה סיבות לאם ולתינוק

רפלקס ההנקה הכי חזק סמוך ללידה וההנקה שמתרחשת ישר לאחר הלידה מאפשרת לתינוק להטמיע את הרפלקס באופן המיטבי, התינוק לא נולד רעב יחד עם זה ההנקה מספקת ביטחון וקשר, החלב הראשוני הוא נוזל צהבהב וסמיך שנקרא קולסטרום והוא מכיל את כל מרכיבי מערכת החיסון, לכן יש יתרון לכך שהתינוק יחשף אליו כבר ברגעיו הראשונים, אם מסיבה כזו או אחרת לא מתאפשר להניק בחדר לידה, אז ברגע שנפגשים חשוב לבציע הנקה.

ההנקה אחרי הלידה גם תורמת ליציאת השילייה, כיווץ הרחם שחשוב כדי להמנע מדימום מהרחם.

לבונדיג הראשוני השפעה רחבה על האם והתינוק הוא גם זה שמסמן לגןף של האמא להתחיל ליצר חלב, בנוסף כמובן לשינוי הורמונלי שמתחיל את התהליך, וחשוב לזכור שהבונדיג ממשיך על פני כל החודשים הראשונים וממשיך בעצם בצורה אורגנית לחיים, כל משפחה ואיך שהיא בונה ויוצרת את עצמה.

ועוד כמה דברים על שדיים-

השדיים שלנו משתנות כבר מתחילת ההריון, מתנפחות הפטמות גדלות ועליהן בטח שמת לב מופיעות מאין בלוטות, בלוטות אלו נקראות בלוטות מונטגמרי ותפקידן גם להפיק חומר אנטיבקטראלי שמגן על הפטמה אחרי הלידה והן גם מפרישות ריח שמזכיר את ריח מי השפיר, לא ניתן לראות את ההפרשות בעין אך הן שם, יחודיות בריח שלהן לכל אמא ותינוק, כמו טביעת רגל.

השדיים שלנו בנויות להנקה אלא אם עברת ניתוחים או מבנה שד מאוד נדיר אין סיבה שלא תוכלי להניק ואין קשר לשד גדול או קטן, ידוע היום שהחלב נוצר תוך כדי תנועה ואין פה ענין של מאגר יחד עם זה כן יש עקרונות שחשוב להבין אותם בכדי להיות יכולה לייצר אספקת חלב מספקת לאורך חודשים.

את מוזמנת ליצור קשר, בכדי לקבל הכנה להנקה וכמו שהכנת תיק ללידה להכין את התיק להנקה לדעת במה כדאי להצטייד ועל מה חשוב לשים לב כבר מהתחלה, ואו לדבר איתי לגבי הדרכת הנקה, אני מגיעה אליך הביתה עם משקל תינוקות, עושה שקילת ניסיון בכדי לראות באמת כמה התינוק אוכל בארוחה ולפי זה ובהתאם לאופן ההנקה שאת רוצה אנחנו בונות תוכנית שתעשה לך סדר ותיתן מענה לשאלות ובעיות  שאת מתמודדת איתן.

bottom of page